Työryhmät

 

TYÖRYHMÄT VUONNA 2019                               

 

 

TALOUSTYÖRYHMÄ

- Matti Luhtanen, Seija Skyttä, Anu Lehtonen, Johanna Sihvonen

tehtävät

  • laatia talousarvioehdotus ja valvoa sen toteutumista
  • hankkia sponsoreita sekä hoitaa muita varojen hankintaan liittyviä asioita yhdessä hallituksen kanssa
  • tuoda kaikki talous- ja muut käsittelemänsä asiat johtokunnalle tiedoksi/päätettäväksi
  • 3-4 kertaa vuodessa

 

KILPAILUTYÖRYHMÄ

- Jenni Ukkonen, Mika Kallio, Harri Känkänen, Ismo Murto

tehtävät

  • vastata omien kilpailujen järjestelyistä, mm. kilpailukanslia
  • laatia toimitsijalista jokaiseen kilpailuun
  • huolehtia kelloista ja kaikista kilpailujenjärjestelyihin liittyvistä asioista
  • huolehtia toimitsijapaidoista
  • rekrytoida jäseniä tuomarikoulutuksiin
  • tuoda tehtäväalueensa aisat johtokunnalle tiedoksi/päätettäväksi
  • kokoontuu tarpeen mukaan, vähintään 2-4 vuodessa

 

KILPAILUSIHTEERI

- Jikor Högerman

tehtävät

  • ilmoittaa seuran uimarit kilpailuihin (valmentajien esitysten mukaisesti)
  • hoitaa omissa kilpailuissa lähtöjärjestyksen laatimisen ja siihen liittyvät asiat
  • vastata ajanotosta apunaan Markus Rahola
  • ilmoittaa kisoihin lähtijät kilpailukoordinaattorille ja rahastonhoitajalle

 

KILPAILUKOORDINAATTORI

- Johanna Sihvonen, Sanna Hakkiluoto

tehtävät

  • varata majoitus niihin kilpailuihin missä joudutaan yöpymään (kilpailukalenteri)
  • huolehtia kyydit, aina mieluimmin yhteiskuljetus
  • informoida valmentajat majoituksista ja kyydeistä
  • ilmoittaa laskuttajalle laskutettavat
  • varata mahdolliset ruokailu
  • tiedottaa asioista johtokunnalle

 

 

VALMENNUSTYÖRYHMÄT

Matti Luhtanen hoitaa hallivaraukset. Paula Karismaa (Johanna Sihvonen) ja Mika Kallio muut valmentajia koskevat asiat

 

Kilparyhmät

  • Eetu Karvonen kokoonkutsujana sekä kaikki kilparyhmien valmentajat

Tekniikka- ja vesiralliryhmät

  • Milla Inkeroinen kokoonkutsujana sekä kaikki tekniikka- ja vesiralliryhmien sekä harrasteryhmän valmentajat

Opetusaltaan ryhmät

  • Piia Känkänen kokoonkutsujana sekä kaikki opetusaltaan valmentajat

tehtävät

  • esittää harjoitusvuorojen varaamisista johtokunnan määräämälle henkilölle, joka tekee anomuksen vapaa-aikavirastoon
  • harjoitusryhmiin liittyvät asiat, muutokset, tarkistaa listat, yms. ryhmiin liittyvät asiat
  • huolehtia, että valmentajat toimittavat käyntilistansa, joista näkyy uimarien ja ryhmän jokaisen valmentajan käynnit kuukausittain viimeisen harjoituksen jälkeen
  • laatia leireistä vuosisuunnitelma ja laatia talousarvio jokaisesta leiristä
  • tuoda valmennukseen, leiritykseen ja harjoitusvuoroihin liittyvät asiat johtokunnan päätettäväksi tarpeeksi ajoissa
  • joka toinen kuukausi, ko. kuukauden ensimmäisellä viikolla

 

TUKITYÖRYHMÄ

- Anu Simsek ja jokaisesta ryhmästä 1-2 vanhempaa, Mari Ellonen, Helena Ropponen, Elina Lettosunti, Maarit Mäkelä, Mika Kallio,

tehtävät

  • huolehtia talkoihin liittyvistä asioista
  • huolehtia kansallisten kilpailujen toimitsijoiden huollosta
  • järjestää kilpailuissa tai muissa tapahtumissa arpa- ja tuotemyynti

 

JUHLATOIMIKUNTA

Anu Simsek, Anu Lehtonen

  • järjestää joulu- ym. seuran juhlat