Yhteystiedot

Porin Uimaseura ry

Y-tunnus: 0695572-1

Osoite: Spinkkitie 25

28300 Pori

info(at)porinuimaseura.fi

 

 

 Sähköpostiosoitteita

 

 

 

puheenjohtaja(at)porinuimaseura.fi

info(at)porinuimaseura.fi

rahastonhoitaja(at)porinuimaseura.fi

kilpailusihteeri(at)porinuimaseura.fi

 

talkoot(at)porinuimaseura.fi

Kilpailukoordinaattori(at)porinuimaseura.f

 

 

 

 

 

 

kilpailuilmoittautumiset ym. kisoihin liittyvät asiat

 

 Mm.toimitsijailmoittautumiset

 

 

HALLITUS 2019

Porin Uimaseuran hallituksessa toimii puheenjohtaja ja 8 jäsentä. Puheenjohtaja valitaan seuran syyskokouksessa vuodeksi kerrallaan, muut jäsenet kahdeksi vuodeksi. Joka vuosi on puolet jäsenistä erovuorossa.

Puheenjohtaja

Matti Luhtanen

matti.luhtanen@gmail.com

puheenjohtaja(at)porinuimaseura.fi

040-5894548

 

Varapuheenjohtaja

Johanna Sihvonen

johanna.sihvonen2013@gmail.com

 

040-1921788

Seuramappi, nettisivut, some

Sihteeri

Saija Törmä

 sihteeri(at)porinuimaseura.fi

 

 

Jäsen

Jenni Ukkonen

jennikoivisto@outlook.com

 

Kilpailutyöryhmä

Kilpailusihteeri

Markus Rahola

 

 

Kilpailutyöryhmä

Jäsen

Paula Karismaa

paula.karismaa@gmail.com 

 

Varustevastaava, Seuramappi, nettisivut, some

Jäsen

Anu Simsek

talkoot(at)porinuimaseura.fi

 

Talkoovastaava

Jäsen

Anu Lehtonen

rahastonhoitaja@porinuimaseura.fi

 

Rahastonhoitaja

Jäsen

Mika Kallio

 

 

 

   

VALMENTAJAT

Päävalmentaja

Eetu Karvonen

Otto Willberg

coacheetu@gmail.com

 

 

 

Kilpa 1

 Eetu Karvonen

 Otto Willberg

 

 

 

Kilpa 2

Saija Törmä

Heta Känkänen

tormas41@gmail.com

 

 

 

Kilpa 3

Eetu Karvonen

Reino Heinikangas

nataliawilkins20@gmail.com, milla.inkeroinen@gmail.com

 

 

 

Kilpa 4

Lotta Anttila, Siiri Järvinen, Isa Ala-kyyny

anttila.lotta@gmail.com

noora.laukkanen@student.samk.fi

 

 

 

Kilpa 5

Heli Paalosalo

Pirkko Siikarla

 

heli.paalosalo@gmail.com, pirkko.siikarla@gmail.com

 

 

 

 

Tekniikka 1

Janina Ollikainen

Anniina Murto

 

 

 

 

Tekniikka 2

 Lotta Anttila, Lauri Anttila

 

 

 

 

Tekniikka 3

 Siiri Järvinen ja Leevi Luhtanen

 

 

 

 

Tekniikka 4

 

 

Tekniikka 5

Siiri Haanpää ja Oskari Ovaskainen

 

Danyela Tanke

 

 

 

 

Vesiralli 1

 Siiri Haanpää ja Katri Mäenpää

 

 

 

 

Vesiralli 2

 

Vesiralli 3

 Siiri Haanpää

 

Siiri Haanpää ja Josefiina Kause

 

 

 

 

 

Delfiinit

 Anniina Murto ja Julia Sottinen

 

 

 

 

Merisiilit

Pia Känkänen, Danyela Tanke 

kankanen.piia@gmail.com

 

 

 

Merihelmet

Riina Siltanen, Merituuli Lehtonen

 

riina.siltanen@hotmail.com

 

 

 

Kultakalat

 Danyela Tanke, Veera Järvinen

 

 

 

 

Vesikirput

Mia Murro ja Nuppu Murro

mia.murro@pesulaomintoimin.fi

 

 

 

Helmisimpukat

  Danyela Tanke, Veera Järvinen